En
Mūsų partneriai Apie įmonę DUK Kontaktai Naujienos
sitemap print
Žemos įtampos sistema

Neizoliuoto laikančio laido sistemą (AMKA) sudaro nuo vieno iki penkių juodi, vandeniui nelaidūs laidai, su polietileno izoliacija. Laidai yra susukti apie neizoliuotą aliuminio lydinio trosą (atsparumas tempimui 300 N/mm²). Trosas, kuris yra ir neutralus laidas, laiko visas mechanines apkrovas.

Fazinių laidų skerspjūvis gali būti nuo 16 mm² iki 120 mm² tinklų apkrovom, didžiausio įtampos kritimo ir trumpo jungimo srovėms užtikrinti. Laikančio laido (neutralus laidas) skerspjūvis priklauso nuo mechaninių ir elektrinių sąlygų ir gali būti 25 mm²-95 mm². Kabelis gali būti su vienu ar dviem gatvių apšvietimui skirtais papildomais laidais.

Izociaciją prakertantys gnybtai

Atsparūs orų pokyčiams gnybtai aliuminio arba/ir vario pagrindinio ir atšakos laidininkams. Gnybtai pagaminti iš kieto, atsparaus korozijai aliuminio lydinio, kurio tempimo stiprumo riba 300 N/mm². Izoliaciją prakertantys dantys yra iš gryno arba termiškai cinkuoto aliuminio. Dantų forma neleidžia prasiskverbti vandeniui iki laidininko gyslos ir taip apsaugo gyslą nuo korozijos. Gnybtai yra išbandyti ir atitinka tarpautinius bei nacionalinius standartus. Gnybtas SL 25.2 gali būti naudojamas ir PAS linijose.

Atsišakojimo gnybtai AL/Al

Naudojami prijungti aliuminio ar plieno atšakas be įtempimo. Patentuota apatinė gnybto korpuso dalis apsaugo varžtus nuo korozijos bei leidžia juos nesunkiai (naudojant laikiklį ST 37) užveržti. Tikslus sukimo momentas garantuoja jungties patikimumą. Gnybtai pagaminti iš atsparaus korozijai aliuminio lydinio, kurio tempimo stiprumo riba 300 N/mm², naudojami 8.8 varžtai.

Atsišakojimo gnybtai Al/Cu

Naudojami vario atšakoms be įtempimo prie aliuminio ar plieno pagrindinio laidininko prijungti. Patentuota apatinė gnybto korpuso dalis apsaugo varžtus nuo korozijos bei leidžia juos nesunkiai (naudojant laikiklį ST 37) užveržti. Tikslus sukimo momentas garantuoja jungties patikimumą. Gnybtai pagaminti iš atsparaus korozijai aliuminio lydinio, kurio tempimo stiprumo riba 300 N/mm². Varžtai yra atsparūs korozijai. Cinkuoti vario profiliai įpresuoti aliuminio gnybto korpuse. Riba tarp aliuminio ir vario yra uždažyta, kas apsaugo gnybtą nuo korozijos.

Izoliaciniai dangteliai

Plastikiniai dangteliai naudojami Al/Al ir Al/Cu gnybtų izoliacijai bei apsaugo juos nuo korozijos. Dangteliai montuojami kondensato nutekėjimo angas nukreipiant žemyn. Jie yra pagaminti iš termoplastiko atsparaus atmosferos poveikiui bei UV spinduliams.

Laikantieji gnybtai

Skirtas tarpiniam neizoliuoto laikančio laido (AMKA linijos) tvirtinimui tiesioje linijoje ir linijoje kampu iki 90 laipsnių. Laikantysis gnybtas tiekiamas su atviru tvirtinimo elementu, kad būtų galima paprastai ir greitai įmontuoti laidą į jam skirtą griovelį. Kadangi tvirtinimo elementas yra virš griovelio laidui gnybtą galima nesunkiai įbrukti tarp nešančiojo ir fazinio laido.

Inkariniai gnybtai

Skirti galiniam neizoliuoto laikančio laido (AMKA linijos) tvirtinimui užkabinus jį ant kablio esančio ant atramos ar sienos. Gnybtai neturi palaidų dalių ir atitinka SFS 2663 standartą.

Galiniai gnybtai

Skirti galiniam aliuminio laidininko tvirtinimui prie atramų arba sienų. Patentuota apatinė gnybto korpuso dalis apsaugo varžtus nuo korozijos bei leidžia juos nesunkiai (naudojant laikiklį ST 37) užveržti. Gnybtai pagaminti iš atsparaus korozijai aliuminio lydinio, kurio tempimo stiprumo riba 300 N/mm², naudojami termiškai cinkuoti plieno 8.8 varžtai. Gnybto griovelio galai yra išlenkti.

Kirtikliai-saugikliai

Korpusas pagamintas iš orų pokyčiams atsparaus aliuminio lydinio ir termiškai cinkuoto plieno bei nerūdijančio plieno dalių. Izoliuota dalis, laikanti komponentus ęsančius po įtampa, pagaminta iš savaime užgęstančio termoaktyviai sustiprinto stiklo pluošto. Dangteliai pagaminti iš UV radiacijai atsparaus termoplastiko. Visas blokas yra atsparus šalčiui. 160 A saugiklis-kirtiklis gaminamas su įvairiais gnybtais. Standartiniai 400 A saugikliai kirtikliai gaminami su Al gnybtais KG 43. Saugiklius-kirtiklius galima nesunkiai aptarnauti stovint ant žemės naudojant strypus ST 19 arba ST 33. Prie medinių atramų tvirtinami dviejų varžtų pagalba, o prie gelžbetonio atramų naudojant tvirtinimo juostą arba laikiklius.

Variniai įžeminimo gnybtai

Naudojami sujungti varinius laidininkus be įtempimo. Gnybtai pagaminti iš vario.

 

atgal į viršų
Naujienų prenumerata
El. paštas:
Užsisakyti

Paskutinė naujiena

2018 02 13
OBO viršįtampių iškroviklių pardavimo akcija Plačiau...

© 2008-2010 UAB "Elektrokomplektas"

Visos teisės saugomos

UAB „Elektrokomplektas"

Tinklu g. 29A-1, LT - 35115 Panevėžys

Tel./faks.: 8-45 511123/8-45 460123

El. paštas: info@elektrokomplektas.lt

Sukūrė: e-sense

TVS: JusPageIt