2018-02-21, 20:56
Atspausdinta iš:
http://www.elektrokomplektas.lt/index.php?id=52

www.elektrokomplektas.lt Svetainė
http://www.elektrokomplektas.lt/
DUK

Kaip tinkamai pervežti ir kilnoti būgnus?

Tinkamai elgiantis, būgnas saugos kabelį nuo sugadinimo transportavimo metu. Sulūžus būgnui, gali būti pažeistas ir kabelis. Pažeidimas gali būti pastebėtas tik po instaliavimo, kada remontas atsieina nepaprastai brangiai.

Būgną laikykite ir kilnokite tik vertikalioje padėtyje. Keldami būgną, naudokite per skylę centre pervėrę strypą ir vielos skirstytuvą. Jei šių priemonių neturite, kėlimui naudokite kuo ilgesnę vielą, kad nepažeistumėte būgno šonų. Krautuvo šakės turi būti ilgesnės už būgno plotį, kad nebūtų pažeistas apvalkalas.

Apvalios formos kabelių būgnas lengvai rieda. Ši būsena yra labai nestabili, kadangi būgnas yra tuščiaviduris, o visas svoris tenka kraštams. Būtinai naudokite stabdymo kaladėles, kad sustatyti būgnai negalėtų riedėti. Didelius būgnus reikėtų pakelti nuo žemės ant trikampių arba kvadratinių prizmių.

Kad būgnai nejudėtų, naudokite prizmes ir įtvirtinimo įrangą, kuriuos pririškite priekyje ir gale. Aukštesnius būgnus pririškite šonine kryptimi kiek galima aukščiau. Pirmiausia pakrauti būgnai turėtų remtis į priekinį bortą (atsižvelgiant į strypo svorį). Jei paskutinysis būgnas nesiremia į galinį bortą arba bortas yra nepakankamai tvirtas, būgną reikia įtvirtinti.

Reikėtų vengti krauti būgnus vieną ant kito. Tačiau jei nėra kitos išeities, vienodo dydžio būgnus reikėtų krauti tiksliai vienas ant kito. Jei ant didesnių būgnų kraunami mažesni, kad būtų apsaugoti flanšai, tarp jų dedamos didesnių būgnų dydžio lentos. Tai rekomenduojama net ir tada, kai vienas ant kito kraunami vienodo dydžio būgnai.


UAB "Elektrokomplektas" Tinklų g. 29A-1, Panevėžys; Tel.: 8-45 511123; E-Mail.: info@elektrokomplektas.lt